Закон про зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду набрав чинності

Закон України від 12.12.2019 № 367-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» чинний із 26 березня 2020 року.

Закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, а також на посилення захисту споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції.

Змінами усувається дублювання контролю за окремими видами продукції та уніфікуються різновиди перевірок нехарчової продукції; встановлюються чіткі й прозорі вимоги до інспекторів органів ринкового нагляду та суб’єктів господарювання щодо переліку та строків надання документів під час проведення перевірки.

Перевірка характеристик продукції у її виробників повинна здійснюватися лише у разі, якщо наявні документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає визначеним вимогам унаслідок дій чи бездіяльності виробника такої продукції.

Під час проведення перевірок продукції певного виду (типу), категорії та/або групи забороняється перевіряти іншу продукцію.

Передбачено також відповідальність суб’єктів господарювання – штрафи за порушення законодавства у сфері ринкового нагляду.