Законодавство з питань банкрутства вдосконалять

Уряд ініціює законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства».

Кодекс було введено в дію 21 жовтня 2019 року, водночас Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» втратив чинність, але в деяких законодавчих актах залишились посилання на цей Закон. Таким чином, деякі законодавчі акти України, насамперед, Господарський процесуальний кодекс України, потребують внесення змін.

Частиною восьмою статті 12 Кодексу встановлено, що під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення. Зважаючи на це, аби надати можливість застосування цього положення Кодексу на практиці та внесення змін у відповідні підзаконні акти, потребують змін Закони України «Про дорожній рух», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Таким чином, мета законопроекту – усунення протиріч між чинними положеннями деяких законодавчих актів та положеннями Кодексу, забезпечення єдиного підходу в їх розумінні та застосуванні.