Законом дозволено обробку персональних даних особи, хворої на COVID-19, без її згоди

Парламентом 13 квітня прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Вносяться зміни та доповнення до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»:

 — визначено поняття «самоізоляція», «обсервація», «обсерватор»;

 — встановлено, що підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, обсервації та госпіталізації визначаються КМУ;

 — передбачено видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях);

 — визначено умови виїзду громадян із зони карантину.

Крім того, надано право органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у разі встановлення карантину на час його дії утворювати відповідно до потреби тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі) та обсерватори з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню:

 — при створенні таких спеціалізованих шпиталів передбачено можливість використання приміщень і майна інших закладів і установ;

 — до тимчасових шпиталів не будуть застосовуватись вимоги щодо отримання ліцензії;

 — до роботи у таких закладах можуть залучатися на умовах контракту усі лікарі, які мають відповідну кваліфікацію, при цьому на строк дії контракту за таким медичним працівником зберігаються його основне місце роботи і посада, а оплата праці за основним місцем роботи здійснюється за фактично виконану роботу.

Передбачені Законом норми обмежені у часі та будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни.

На цей період також дозволено обробку персональних даних без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Це стосується виключно даних про особу, яка захворіла на COVID-19, збір яких передбачено обліковою формою № 058/о. Зокрема, мова йде про відомості щодо стану здоров’я, місця госпіталізації, прізвища, ім’я, по батькові хворого, дати його народження, місця проживання, роботи/навчання. Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості – знищенню.