Законом врегульовано необмежений доступ адвокатів до підзахисних у вихідні

В законодавстві чітко встановлено право захисника мати побачення з особами, що потребують такого захисту, – без обмеження часу і кількостіу робочі, вихідні, святкові, неробочі дні.

Це передбачено прийнятим 19.02.2021 Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист”.

Зміни внесено до КВК, КПК та Закону України «Про попереднє ув’язнення» з метою вдосконалення механізму реалізації права на захист в кримінальному провадженні та під час відбування покарання.

Як зазначається у пояснювальній записці, внесення змін було необхідним із причини, що на практиці виникає проблема доступу захисника у вихідні, святкові, неробочі дні. Відповідно, це мало негативний вплив на хід кримінального провадження, оскільки певні процедури необґрунтовано затягуються, що може мати певний корупційний прояв.

Передбачається, що ухвалення закону сприятиме реалізації права на захист, невідкладному доступу захисника до осіб, які потребують його допомоги.