Депутати вирішили законодавчо протидіяти спаму

В парламент внесено законопроект № 8186, яким пропонуються зміни в законодавство щодо протидії спаму. Передбачається впровадження ефективного механізму захисту споживача телекомунікаційних послуг від несанкціонованих електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень.

Очікується, що прийняття законопроекту надасть правові гарантії та створить умови для захисту користувачів телекомпослуг від небажаних повідомлень та ліквідації їх шкідливого впливу, а також припинить несанкціоноване вторгнення розповсюджувачів розсилок в приватний інформаційний простір одержувачів.

В пояснювальній записці до проекту зазначається, що в останні кілька років проблема спаму наростила досить широкі масштаби. Застосування технічних засобів в боротьби зі спамом не є ефективними та не завжди досягає своєї мети, спамери знаходять нові способи обходу фільтрів та санкцій.

Спам, згідно проекту, – це електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення саме рекламного і комерційного характеру, які без попередньої згоди споживача надсилаються на його адресу електронної пошти або абонентський номер.

Операторам хочуть заборонити оприлюднювати особисті дані абонента без обов’язкової згоди на кожну окрему персональну розсилку, а також зобов’язати перевіряти текст повідомлень на відповідність поняттю «спам» та блокувати розсилку таких.

В проекті говориться, що оператори і провайдери повинні будуть сплатити штраф у розмірі місячної абонплати або ж суми передплати послуг відповідно до останнього платежу, якщо спам розсилався з використанням передплатних послуг.