Законопроект про Бюро фінансових розслідувань прийнято за основу

Парламентом прийнято за основу законопроект № 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань”, який розроблено з метою розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

Законопроектом передбачається ліквідація податкової міліції та cтворення Бюро фінансових розслідувань – центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів через міністра фінансів.

БФР складається з центрального апарату та територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи публічного права. Загальна кількість працівників БФР, розміри оплати праці встановлюються урядом. Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу до Бюро на загальних підставах за результатами проведення конкурсу.

Законопроект не передбачає ліквідацію будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, але до Бюро фінансових розслідувань переходять повноваження щодо розслідування економічних злочинів.

БФР здійснює самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності, фізичний захист надається органами національної поліції.

Очікується, що прийняття закону призведе до більш ефективної діяльності правоохоронних органів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави та її економічної безпеки, і як наслідок, зменшення тіньового бізнесу в Україні та збільшенні надходжень податків та зборів до бюджету.

Читайте також: Податкову міліцію не ввели до складу Державної податкової служби