Законопроект про легалізацію азартних ігор прийнято за основу

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 2285-д “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор”.

Планується запровадити комплексне регулювання ринку азартних ігор в Україні та виключний перелік видів діяльності у сфері азартних ігор, що дозволені в Україні.

У допрацьованому проекті виключено положення щодо можливості розміщення залів гральних автоматів та букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати виключно в готелях (3 та більше зірок, площею не менше 500 кв.м).

Запроваджується система ліцензування діяльності у сфері азартних ігор з диференційованим розміром плати за ліцензії залежно від виду діяльності, розташування грального закладу тощо; встановлюються жорсткі вимоги до фінансового стану організаторів азартних ігор з метою забезпечення їх фінансової стабільності та гарантування виплат виграшів.

Також встановлюються спеціальні вимоги щодо відповідності грального обладнання загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців та їх ідентифікації (вхід до зали за паспортом).

Створюється реєстр осіб, щодо яких наявні певні обмеження, що надає змогу обмежити участь в азартних іграх фізичної особи термін від 6 місяців до 3 років.

Регулювання у сфері азартних ігор буде здійснюватися  спеціальним органом – Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, що підпорядкована Кабінету міністрів. До компетенції Комісії відноситься ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог щодо сертифікації відповідного грального обладнання тощо.

Запроваджується система онлайн-моніторингу, що дозволить здійснювати державний контроль за діяльністю організаторів азартних ігор шляхом отримання даних від грального обладнання організаторів азартних ігор, які підключені до єдиної системи.

Крім того, встановлюються обмеження щодо реклами азартних ігор, зокрема встановлюється заборона щодо зовнішньої реклами, окрім вивісок.