Законопроект про публічні електронні реєстри готовий до прийняття

До другого читання та прийняття в цілому підготовлено законопроект № 2110 «Про публічні електронні реєстри». Комітет ВР з питань цифрової трансформації врахував більше сотні правок та схвалив нову редакцію проекту.

Метою законопроекту є утворення єдиної системи публічних електронних реєстрів.

Відповідно до законопроекту систему публічних електронних реєстрів складатимуть:

  • базові державні реєстри (Єдиний державний демографічний реєстр, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Державний земельний кадастр);
  • інші державні реєстри;
  • комунальні реєстри;
  • визначені законом реєстри саморегулівних організацій;
  • Реєстр реєстрів.

Також визначаються єдині вимоги до реєстрової інформації, її статусу, форм, складу, порядку створення, зберігання та використання (надання); єдині засади створення, ведення, адміністрування, модернізації, реорганізації та ліквідації публічних електронних реєстрів; засади взаємодії публічних електронних реєстрів на єдиній електронній платформі.

Крім того, визначаються засади контролю, державного нагляду, відповідальності та виправлення помилок у сфері публічних електронних реєстрів; види правопорушень та засади юридичної відповідальності у розрізі видів суб’єктів; фінансові питання функціонування публічних електронних реєстрів тощо.