Законопроект про скасування адвокатської монополії розгляне КСУ

Народні депутати 3 вересня включили до порядку денного другої сесії законопроект № 1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)» та направили його в Конституційний Суд України для одержання висновку щодо відповідності вимогам Конституції України.

Законопроектом, ініційованим Президентом України, пропонується скасувати норми про те, що лише адвокат здійснює представництво іншої особи у суді (так звана адвокатська монополія). Адвокатам хочуть залишити лише виключне право на захист особи від кримінального обвинувачення.

Якщо судді КСУ дадуть позитивний висновок, ВР може схвалити законопроект в першому читанні лише на другій сесії Верховної Ради, яка розпочнеться в лютому 2020 року.

Наразі законодавством (зміненим в рамках реформи правосуддя 2016 року) передбачено поступовий перехід на представництво інтересів у судах тільки адвокатами з 2020 року.

Те, що лише адвокат наділений правом представляти інтереси особи в суді, означає монополізацію ринку юридичних послуг, пояснив перед голосуванням у парламенті нардеп і представник Президента у Конституційному Суді Федір Вініславський.