Законопроєкт про мобілізацію викликає обурення у суспільстві, так виграти війну неможливо – нардеп

Новий законопроєкт про посилення мобілізаційних заходів в Україні порушує важливі життєві норми, тому викликає невдоволення та обурення у суспільстві.

Про це заявив у коментарі народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.

“Я ще минулого року говорив – необхідно звільнити строковиків, які кілька років сидять у частинах за смішні гроші. Говорив, що потрібна демобілізація через 18 місяців служби, бо люди втомилися, неможливо виграти війну, коли в людей вже просто немає сил. Я подавав законопроєкти, які стосуються цього, але вони ігнорувалися. І коли вже “припєкло”, то зробили законопроєкт про мобілізацію та демобілізацію, але він виявився просто абсурдним і порушував багато норм”, – зазначив він.

Гончаренко нагадав, що законопроєкт Кабміну у своєму первісному вигляді не пройшов голосування у Раді, тому його було доопрацьовано.

“Уряд вніс новий законопроєкт. Деякі моменти виправили, але далеко не всі. Саме тому я подав альтернативний законопроєкт, який врахував все, що не було враховано в урядовому. На жаль, комітет його не рекомендував. Натомість урядовий законопроєкт уже ухвалили у першому читанні. Я голосував “проти”, бо абсолютно не погоджуюсь з деякими нормами”, – пояснив нардеп.

Гончаренко зазначив, що, згідно з процедурою, після першого читання дається два тижні на внесення правок, і парламентар має намір їх внести.

“Швидше за все, розгляд у залі проходитиме 22-23 лютого. Найголовніше, що треба міняти – вносити ясність у питання демобілізації. Тому що у законопроєкті прописано – питання вирішуватиме Ставка. Тобто фактично ви прослужили 36 місяців, а Ставка може вирішити, що вас не демобілізують, служіть далі. Потрібно прибирати цей момент зі Ставкою. Демобілізація має бути чітко прописана. Я на цьому наполягатиму. Ну і важливе питання строковиків – їх також варто відпустити одразу. Бо в законопроєкті Уряду їх хочуть тримати ще 6 місяців! Для чого?”, – наголошує нардеп.

У зв’язку з цим парламентарій вважає цілком зрозумілим зростання опозиційних настроїв в українському суспільстві.

“Чому люди дуже обурюються? Бо немає розуміння, що робити. Тобто вхід до армії є, а виходу немає. Може, ви бачили інтерв’ю військових, які говорили, що готові собі відрізати руку чи ногу, щоб демобілізуватися? Це ненормально. Якщо будуть відомі чіткі строки служби, люди розумітимуть, коли це починається і коли закінчується”, – підсумував він.