Залучати інвестиції територіальні громади зможуть через спеціальні фонди – законопроект

Депутати пропонують прийняти Закон «Про облігації фондів місцевого розвитку» – відповідний проект зареєстровано у парламенті під № 9023.

Законопроект визначає організаційно-правові засади створення фондів місцевого розвитку (ФМР) для емісії облігацій як інструменту цільового фінансування місцевих інвестиційних проектів за умов забезпечення надійного захисту прав інвесторів у такі облігації.

Згідно проекту, облігації фондів місцевого розвитку – це облігації, кошти від розміщення яких спрямовуються на будівництво, реконструкцію об’єктів інфраструктури для задоволення потреб територіальних громад.

Розміщення облігацій ФМР здійснюється з метою цільового фінансування місцевих інвестиційних проектів, однак місцевий інвестиційний проект може мати інші джерела фінансування, крім розміщення облігацій фондів місцевого розвитку.

Також визначається правовий статус ФМР, порядок його заснування, повноваження керівних органів фонду та особливості його ліквідації.

Фонд місцевого розвитку є юридичною особою публічного права, створеною розпорядчим актом ради в організаційно-правовій формі комунальної установи. Засновником фонду місцевого розвитку є рада, але у випадку необхідності розроблення та реалізації спільних місцевих інвестиційних проектів засновниками фонду місцевого розвитку можуть бути також інші міські, селищні, сільські ради.

Очікується, що прийняття запропонованого проекту надасть змогу залучати кошти інвесторів для покращення життєвого рівня мешканців невеликих міст, селищ, сіл, розбудови інфраструктури  тощо.