Залишили без грошей помилково: деяким переселенцям в Україні вирішили відновити виплати

100 тисяч переселенців уже позбавили виплат на проживання, але виявилося, що помилково. Тепер держава обіцяє відновити нарахування фіндопомоги деяким громадянам, – повідомляє finance.ua.

Деяким внутрішньо переміщеним особам ВПО, яких після масштабної перевірки позбавили державної підтримки на проживання, повернуть виплати. Як пояснила в ефірі телемарафону 4 вересня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, без грошей українців залишили помилково.

За її словами, під час верифікації ВПО з’ясувалося, що близько 10 тисяч громадян значиться в реєстрах РАЦСу померлими. За результатами перевірки виплати скасували, але як виявилося — деяким помилково.

«Виявилося, що приблизно 10% із тих 10 тисяч осіб, на щастя, виявилися живими. Реєстр, який показує особу як померлого, не містить даних про податковий номер. І ті люди, які були в реєстрах на виплату ВПО, як виявилося, були повними тезками. Прізвище, ім’я, по батькові, дата, рік народження — все, що міститься в реєстрі померлих, було в реєстрі ВПО», — розповіла Верещук, зазначивши, що після з’ясування обставин цим громадянам виплати відновили.

Щоб більше не виникало таких плутанин, до реєстру померлих тепер також почнуть додавати ідентифікаційні коди, щоб уникнути подібних випадків у майбутньому.

Крім цього, як розповіла Ірина Верещук, виплати повернули 0,3% людям, які виїхали за кордон. Причина: вони повернулися в Україну, але їх система не зафіксувала. Їм також повернуть допомогу на проживання.

«Наприклад, верифікація була 15 липня, а вони повернулися 16-го. Ми також їм усім повернемо виплати. Усе відбувається автоматично», — підкреслила вона.

Міністр також додала, що у випадках неправомірного позбавлення виплат це питання вирішуватимуть в індивідуальному порядку, і кошти повернуть, зокрема, за період «відключення».

Зазначимо, що у 2023 році розмір грошової допомоги переселенцям становить:

  • 3 000 гривень — дітям і громадянам з інвалідністю;
  • 2 000 гривень — усім іншим громадянам.