Заплановано оптимізувати роботу ЦНАП та вдосконалити доступ до адмінпослуг

ВРУ прийнято за основу законопроект №  2679 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».

Мета змін – оптимізація мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, розв’язання інших проблем у даній сфері.

Для оптимізації мережі та функціонування ЦНАП заплановано наступне:

– ліквідація ЦНАП, утворених районними державними адміністраціями, та надання послуг тільки у ЦНАП органів місцевого самоврядування;

– надання повноважень КМУ встановлювати вимоги до ЦНАП;

– надання послуг розташованими у ЦНАП представниками суб’єктів надання адміністративних послуг;

– надання у ЦНАП усіх послуг на відповідній території;

– утворення ЦНАП органів місцевого самоврядування в усіх населених пунктах з чисельністю населення більше однієї тисячі.

Удосконалити доступ до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, планується наступним чином:

– ліквідувати Єдиний державний портал адміністративних послуг;

– утворити Єдиний державний веб-портал електронних послуг;

– визначити повноваження Кабміну з питань функціонування Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Також законопроектом передбачена низка інших змін: надання результатів адміністративних послуг іншими видами поштових відправлень, а не лише рекомендованим листом; запровадження механізму моніторингу якості надання адміністративних послуг; надання повноважень Міністерству цифрової трансформації та обласним державним адміністраціям звертатися до адміністративного суду щодо захисту прав осіб у сфері надання адмінпослуг.