Заплановано посилення відповідальності пішоходів за порушення ПДР

Верховна Рада 3 червня прийняла за основу законопроект № 2697 “Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху”.

Передбачається внести зміни до санкцій частин першої, третьої та четвертої статті 127 КУпАП – підвищити розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, у тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння, або якщо такі дії призвели до створення аварійної обстановки.

Крім того, з абзацу другого частини першої статті 127 КУпАП пропонується виключити такий вид адміністративного стягнення як попередження.

Також прийнято за основу законопроект № 2694 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами”.

Законопроектом пропонується віднести до обов’язків пішоходів використання в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості світлоповертальних елементів (стрічка, жилет, наклейка).

За порушення цього обов’язку в статті 127 КУпАП пропонується встановити покарання у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі 3 НМДГ (51 грн).