Заплановано посилення захисту прав інтелектуальної власності

Уряд пропонує посилити захист прав інтелектуальної власності – з цією метою ініційовано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності», який імплементує до національного законодавства положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Посилення захисту прав інтелектуальної власності сприятиме розвитку, перш за все, ІТ-галузі та креативних індустрій. Нові українські стартапи не шукатимуть захисту своїх винаходів за кордоном, і разом із державними сервісами, які пропонує Дія та Дія.City, це дасть поштовх для збільшення частки цих секторів у структурі ВВП, пояснили в Мінекономіки.

Наразі на виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС законодавство України в сфері інтелектуальної (промислової) власності вже приведено у відповідність до стандартів правової охорони, передбачених цією Угодою. Наступним кроком імплементації Угоди є впровадження ефективних механізмів захисту прав інтелектуальної власності.

Ключове завдання, яке передбачається вирішити прийняттям законопроекту, – приведення положень актів цивільного, цивільно-процесуального, господарського процесуального права та законодавства у сфері інтелектуальної власності у відповідність до зобов’язань щодо захисту прав інтелектуальної власності, взятих Україною за Угодою про Асоціацію.

Йдеться, зокрема, про імплементацію до законодавства України положень Угоди про асоціацію щодо попередніх та попереджувальних заходів, права на інформацію, альтернативних заходів, збитків, публікації судових рішень, а також відповідних положень Директиви 2004/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 29.04.2004 про захист прав інтелектуальної власності.