Заплановано посилити відповідальність у сфері надання соціальних послуг

Уряд ініціював законопроект “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері надання соціальних послуг”.

Відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” надавачі соціальних послуг повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, встановленим Урядом, та бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

За результатами перевірок обласними, Київською міською державними адміністраціями діяльності надавачів соціальних послуг було виявлено, що вони не надають інформації про свою діяльність для включення їх до Реєстру надавачів соціальних послуг і працюють з порушенням вимог чинного законодавства.

Так, виявлено 822 надавачі послуг недержавного сектору, які надають послуги з проживання. Притягнуто до відповідальності 460 керівників надавачів соціальних послуг, а також направлено до адміністративних судів 25 позовних заяв щодо застосування заходів реагування. Складено органами Нацполіції 69 адміністративних протоколів та розпочато 49 кримінальних проваджень.

З метою врегулювання питання посилення відповідальності за невиконання вимог законодавства у сфері соціальних послуг пропонується внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.