Заплановано реалізувати пріоритет кримінального арешту та удосконалити діяльність АРМА

Уряд ініціює законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації принципу пріоритету кримінального арешту та удосконалення діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Як повідомляють в уряді, у процесі практичної реалізації положень Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» стало очевидним, що з метою ефективної реалізації АРМА своїх повноважень, усунення поточних недоліків, удосконалення законодавчої бази для реалізації потенціалу АРМА потребують якісних змін положення деяких законодавчих актів.

Неодноразово виникали випадки блокування виконання АРМА судових ухвал про передання йому в управління активів у кримінальному провадженні через застосування власниками таких активів або пов’язаними з ними третіми особами інструментів забезпечення позову в цивільному, господарському чи адміністративному процесах.

Згідно із законопроектом, пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України з метою реалізації принципу пріоритету кримінального арешту. Це дасть змогу унеможливити ситуації блокування виконання АРМА судових ухвал про передачу йому в управління активів у кримінальному провадженні. Адже власники таких активів або пов’язані з ними треті особи часто зловживають застосуванням інструментів забезпечення позову в цивільному, господарському чи адміністративному процесах.