Заплановано скасування неактуальної системи маркування аудіовізуальних творів

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 3474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних».

Такі зміни наають можливість правовласникам застосовувати більш ефективні та сучасні засоби захисту своїх інтересів від “піратської” діяльності.

В уряді запевняють, що при розробці законопроекту враховано пропозиції міжнародних асоціацій правовласників та українських профільних асоціацій, що представляють інтереси музичної індустрії.

Законопроект передбачає:

  • втрату чинності Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних»;

  • виключення положень законодавства щодо адміністративної і кримінальної відповідальності за відсутність контрольних марок.

Таким чином, це дозволить відмовитися від застарілої системи маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм (на компакт-дисках та інших матеріальних носіях), який призводить до зайвих витрат законних розповсюджувачів і є неефективною процедурою захисту від порушень авторського права і суміжних прав.