Заплановано вдосконалити систему управління відходами

В Україні заплановано вдосконалити систему управління відходами – з урахуванням директив ЄС, задля покращення стану навколишнього природного середовища та досягнення цілей сталого розвитку.

Таку мету має законопроект № 2207-1-д “Про управління відходами”, прийнятий ВРУ за основу 21 липня.

Законопроектом пропонується запровадити основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами, зокрема:

  • ієрархію управління відходами;
  • основні вимоги до розширеної відповідальності виробника;
  • систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Передбачено впровадження інформаційної системи управління відходами, яка надасть змогу значно спростити систему обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами.

Запровадження підсистеми відкритих реєстрів забезпечить доступ до інформації утворювачів та інших володільців відходів, громадськості.

Пропонується посилити контроль за збиранням та обробленням небезпечних відходів шляхом посилення вимог до ліцензування такої діяльності.

Також пропонується встановити порядок збирання, вивезення та оброблення муніципальних відходів, забезпечити впровадження їх роздільного збирання та рециклінгу, передбачити вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу.

Зміни до КпАП передбачають систему відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами.