Заплановано врегулювати статус державного екологічного контролю

Депутати мають намір врегулювати суспільні відносини, що виникають у зв’язку із здійсненням державного екологічного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

Відповідний законопроект № 3091 “Про державний екологічний контроль” прийнято за основу минулого тижня.

Пропонується визначити правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного екологічного контролю, повноваження органів державного екологічного контролю, а також встановити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

Впроваджуються поняття “державного екологічного контролю”, “інформаційно-телекомунікаційної системи заходів державного екологічного контролю”.

Також проект пропонує об’єднати контролюючі функції ключових діючих на сьогодні державних органів у сфері охорони довкілля та його компонентів в один орган державного екологічного контролю, що діє на центральному та регіональному рівнях.

Окрім того, пропонується розширити і покращити порядок планування заходів державного екологічного контролю, до яких належать планові та позапланові перевірки, реагування на виклики, рейдові перевірки та патрулювання, перевірки щодо органів державної влади та органів місцевого самоврядування.