Заплановано встановити кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону

Парламентом прийнято за основу законопроект № 7017 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону».

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 331 «Незаконне перетинання державного кордону» та передбачити кримінальну відповідальність за перетинання державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості.

За такі діяння передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років. А за те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, – позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

Також передбачено кримінальну відповідальність за вищезазначені правопорушення із застосуванням зброї у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 8-ми років.