Заплановано зміни у сфері габаритно-вагового контролю на дорогах

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду щодо термінових заходів, спрямованих на боротьбу з порушенням вантажівками габаритно-вагових обмежень на українських дорогах. За словами Президента, статистика свідчить: останні кілька років майже кожна друга фура, що їздить українськими автошляхами, перевантажена.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що цього року інспектори Укртрансбезпеки працюють цілодобово. З 12 травня вони склали майже 900 актів про перевищення габаритно-вагових параметрів, а сума штрафів за цей період становить понад 190 тис. євро. Із 1 жовтня планується збільшити на 200 осіб кількість інспекторів, які чергуватимуть на дорогах (наразі їх лише 141 по всій країні). Крім того, на дорогах діють 9 комплексів вагового контролю. До 25 червня їх буде 19, а з 1 жовтня – 78.

Кабмін передав до профільного комітету ВР законопроект про зміни щодо здійснення Укртрансбезпеки габаритно-вагового контролю. Передбачається надання можливості органам місцевої влади встановлювати автоматичні комплекси габаритного контролю. Частину штрафів пропонуватиметься спрямовувати до місцевих бюджетів для відновлення доріг.

В свою чергу, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що через законодавчі обмеження працівники Укртрансбезпеки не можуть самостійно контролювати дотримання габаритно-вагових обмежень та ефективно діють лише у співпраці з поліцією. До того ж, через низькі зарплати інспекторів Укртрансбезпеки існують високі корупційні ризики. Очільник МВС запропонував передати патрульній поліції функцію контролю дотримання безпеки на дорогах, серед іншого – габаритно-вагового контролю.

Володимир Зеленський дав завдання МВС забезпечити можливість виконання Нацполіцією функції Укртрансбезпеки щодо контролю габаритно-вагових обмежень. Також Глава держави запропонував долучитися до протидії перевантаженості доріг і СБУ.