Заплановано змінити умови відповідальності за крадіжку авто

Парламентом 14 липня прийнято за основу законопроект № 3301 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом“.

Пропонується внести зміни до диспозиції частин другої та третьої статі 289 КК, відповідно до яких замість розмірів кваліфікуючих ознак вказаних злочинів у вигляді завданої значної та великої матеріальної шкоди запроваджується така ознака як “учинення цього злочину в значних та великих розмірах“.

В новій редакції викладається пункт 3 примітки до вказаної статті, відповідно до якого у значних розмірах визнається злочин, що вчинений на суму від 100 до 250 НМДГ, а у великих розмірах – злочин, що вчинений на суму понад 250 НМДГ.

Проектом також пропонується викласти в новій редакції статтю 290 КК, передбачивши відповідальність за незаконне внесення змін, підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера ТЗ, яким незаконно заволоділи, його реалізацію, а також створення чи утримання місць, в яких здійснюється переховування, розукомплектування чи переобладнання таких транспортних засобів. Частиною другою цієї статті передбачається відповідальність за вчинення вищезазначених злочинів організованою групою або злочинною організацією.