Запроваджено новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями

Нацбанк запровадив новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями  – відтепер для провадження цієї діяльності необхідно отримати ліцензію на торгівлю валютними цінностями, порядок видання якої визначено НБУ. Зазначене Положення затверджене постановою НБУ від 26 березня 2021 року № 26  і набуває чинності з 1 квітня 2021 року.​

Ключові вимоги до ліцензіатів, перелік документів та умови отримання ліцензії не зазнали суттєвих змін.

Водночас відтепер для торгівлі валютними цінностями небанківській установі достатньо мати власний капітал у сумі не менше ніж 5 млн грн незалежно від кількості структурних підрозділів.

Окрім того, спрощено процедуру розгляду пакета документів. Зокрема, строк розгляду документів зменшено з 2 місяців до 30 робочих днів.

Небанківським установам, які вже мають ліцензії на здійснення валютних операцій, не потрібно заново звертатися до Нацбанку через зміну нормативного регулювання цього процесу.

Переоформлення ліцензії на здійснення валютних операцій на ліцензію на торгівлю валютними цінностями відбуватиметься автоматично.

НБУ самостійно внесе запис про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями до двох реєстрів – Державного реєстру фінансових установ або реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, та до електронного реєстру валютних ліцензій.