Запроваджується відповідальність за порушення порядку стратегічної екологічної оцінки

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки».

Стратегічна екологічна оцінка – інструмент, який допомагає виявляти та враховувати фактори чи можливі наслідки стратегій, політик, програм, інших  документів державного планування на стан довкілля та здоров’я населення, інтегрувати в них екологічні вимоги.

На сьогодні, через відсутність відповідальності за недотримання законодавства у сфері СЕО, по суті відбувалося його системне порушення. Закон же вдосконалює процедуру стратегічної екологічної оцінки, підвищує її прозорість, а також запроваджує відповідальність за її порушення.

Закон передбачає:

  • створення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки – аби систематизувати та зробити доступною для громадськості інформацію щодо стратегічної екологічної оцінки документів державного планування;
  • надання Держекоінспекції повноважень щодо контролю виконання вимог законодавства;
  • встановлення відповідальності за порушення у сфері СЕО – зокрема, йдеться про відповідальність за нездійснення СЕО, порушення порядку проведення процедури, неврахування її результатів тощо.