Запуск електронної торгової системи для концесійних конкурсів перенесуть

Введення в дію електронної торгової системи (ЕТС) для проведення концесійних конкурсів заплановано відтермінувати з 1 жовтня 2020 року – на 1 вересня 2022 року.

Це передбачено законопроектом № 3961, який Рада прийняла за основу 29 вересня.

Відповідні зміни передбачається внести до Закону України “Про концесію” № 155-ІХ, який набрав чинності 20.10.2019. Положення цього Закону про використання ЕТС мали набрати чинності з дня початку функціонування ЕТС, але не пізніше 1 жовтня  2020 року. Втім, на даний момент система не створена.

ЕТС – дворівнева інформаційно-телекомунікаційна система, що включає центральну базу даних та електронні майданчики, які взаємодіють із центральною базою даних через інтерфейс програмування додатків такої центральної бази даних. ЕТС забезпечує можливість створення, розміщення, оприлюднення та обміну інформацією і документами в електронному вигляді, проведення концесійного конкурсу та конкурентного діалогу, а також публікацію документів у процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, що передається в концесію.

Очікується, що завдяки перенесеню дати буде достатньо часу для розроблення якісних, досконалих та зрозумілих правил функціонування ЕТС.