Зареєструвати місце проживання можна буде онлайн

Зміна місця реєстрації буде відбуватися онлайн – це передбачає законопроект  № 5463 “Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні”, прийнятий за основу минулого тижня.

Складність у зміні місця реєстрації – у відсутності взаємодії з центральною базою даних реєстрів, які велися в різних форматах (від журналів до файлів в Excel) та не були пов’язані між собою. Тому отримання фінального результату значно розтягувалося в часі. Тому розроблено спеціальний модуль на базі Демографічного реєстру, який об’єднає всі дані про зареєстроване місце проживання громадян в Україні. Це дозволить отримувати інформацію за декілька секунд, людям більше не доведеться витрачати тижні свого часу на зміну місця реєстрації, розповіли у Мінцифри.

Законопроектом передбачається:

  • запровадження нового механізму – “декларування” місця проживання;
  • можливість отримання послуг з декларування/реєстрації місця проживання у електронній формі;
  • визначення переліку усіх необхідних документів та відомостей, необхідних для декларування/реєстрації місця проживання;
  • заборона вимагати для декларування або реєстрації місця проживання документи, які не передбачені законопроектом;
  • закріплення права власника житла скасувати задеклароване/зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, що йому належить без рішення суду тощо.

Тобто, законопроект скасовує “штамп про прописку” та паперову довідку про місце проживання до ID-картки. Замість ходіння по декількох установах та місяців очікування – 10 хвилин на заповнення заяви та 1 доба на її опрацювання. Також реєстрація не впливатиме на життєві ситуації, зокрема, оформлення пенсії чи отримання медичної допомоги.

Як скористатися послугою: на порталі Дія виберіть пункт “Реєстрація місця проживання” та заповніть заяву; власник житла зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна; дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі; зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби.