Засідання Вищої ради правосуддя 18 квітня 2023 року: що вирішили?

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 16 членів Ради: Г.Усик, Д.Лук’янов, Т.Бондаренко, О.Блажівська, Ю.Бокова, С.Бурлаков, О.Кандзюба, В.Князєв, А.Котелевець, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Попікова, В.Саліхов, О.Сасевич.

1. Вища рада правосуддя ухвалила у вирішенні питання про розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення БОЙЧУКА Андрія Юрійовича на посаду судді Приморського районного суду міста Одеси оголосити перерву.

2. Вища рада правосуддя вирішила відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення МЕДВЕДЄВА Костянтина Вікторовича на посаду судді Васильківського міськрайонного суду Київської області.

3. Вища рада правосуддя вирішила звільнити:

  • ХУДИКА Миколу Павловича з посади судді Київського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • ГЛАДІЧ Наталію Іванівну з посади судді Любешівського районного суду Волинської області у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • ІЛЬЇНА Олега Володимировича з посади судді Східного апеляційного господарського суду у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • СЛИНЬКА Сергія Станіславовича з посади судді Верховного Суду у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • ГЛАДІЯ Степана Васильовича з посади судді Київського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

8. Вища рада правосуддя вирішила відмовити у задоволенні подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення ІЩЕНКО Христини Валеріївни з посади судді Казанківського районного суду Миколаївської області на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

9. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 24 травня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за фактами, викладеними в повідомленні суддів Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді МАКАРОВЕЦЬ Алли Миколаївни, МАРИНИЧА В’ячеслава Карповича.

10. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …, внесеному 3 лютого 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними в повідомленні судді Октябрського районного суду міста Полтави ГОЛЬНИК Лариси Владленівни.

11. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …, внесеному 24 січня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними в повідомленні судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області МАЛТИЗА Андрія Вікторовича.

12. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновок члена Вищої ради правосуддя Плахтій Інни Борисівни про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Коломацького районного суду Харківської області ЯКОВЕНКА Андрія Олександровича (вхідний № 217/0/6-23 від 21 березня
2023 року).

13. Вища рада правосуддя вирішила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Арцизького районного суду Одеської області повернути до Державної судової адміністрації України.

14. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 28 квітня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області.

Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

15. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Положення про впровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у Вищій раді правосуддя.

16. Вища рада правосуддя вирішила погодити перерозподіл видатків державного бюджету за кодами економічної класифікації видатків 2113 «Суддівська винагорода» та 2120 «Нарахування на оплату праці» в розрізі територіальних управлінь Державної судової адміністрації України згідно з додатком «Пропозиції щодо перерозподілу видатків між судами у зв’язку з достроковим закінченням відрядження суддів» до листа в. о. Голови Державної судової адміністрації України від 5 квітня 2023 року № 11-3971/23.

Погодити перерозподіл видатків державного бюджету у розрізі судів, Державної судової адміністрації України та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України за загальним фондом державного бюджету згідно з додатком 1 «Пропозиції щодо перерозподілу видатків за загальним фондом за видатками споживання» та за спеціальним фондом державного бюджету згідно з додатком 2 «Пропозиції щодо перерозподілу видатків за спеціальним фондом за видатками споживання» до листа Голови Державної судової адміністрації України від 12 квітня 2023 року № 11-4237/23. Копію рішення надіслати Державній судовій адміністрації України.