Засідання Вищої ради правосуддя 20 квітня 2023 року: що вирішили?

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 15 членів Ради: Г.Усик, Д.Лук’янов, Т.Бондаренко, О.Блажівська, Ю.Бокова, С.Бурлаков, О.Кандзюба, А.Котелевець, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Попікова, В.Саліхов, О.Сасевич.

1. Вища рада правосуддя вирішила затвердити графік проведення співбесід із кандидатами на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

2. Вища рада правосуддя вирішила відновити з 1 травня 2023 року роботу Барвінківського районного суду Харківської області, територіальну підсудність судових справ якого змінено розпорядженням Голови Верховного Суду від
8 квітня 2022 року № 17/0/9-22.
Дніпропетровському районному суду Дніпропетровської області продовжити розгляд справ, які надійшли до 28 квітня 2023 року включно на розгляд цього суду в порядку, визначеному частиною сьомою статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», та відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 8 квітня 2022 року № 17/0/9-22.

3. Вища рада правосуддя вирішила погодити встановлення розміру премії за фактично відпрацьований час у квітні 2023 року ПАРХАЦЬКІЙ Тетяні Миколаївні, керівнику секретаріату Вищої ради правосуддя, СЕРЬОГІНУ Олександру Юрійовичу, заступнику керівника секретаріату – начальнику відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя.

4. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновок члена Вищої ради правосуддя Усика Григорія Івановича про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Борзнянського районного суду Чернігівської області РІХТЕРА Владислава Володимировича (вхідний № 76/0/6-23 від 6 лютого
2023 року).

5. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 11 листопада 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 376, частиною першою статті 377 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддями Київського апеляційного суду КЕПКАЛ Людмилою Іванівною, ВАСИЛЬЄВОЮ Маргаритою Анатоліївною, КИЯШКОМ Олександром Анатолійовичем.

6. Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення судді Краматорського міського суду Донецької області (відряджена для здійснення правосуддя до Солом’янського районного суду міста Києва) МИТРОФАНОВОЇ Алесі Олексіївни про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 16 березня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.

7. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …, внесеному 7 лютого 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними у повідомленні суддів Вищого антикорупційного суду КРАВЧУКА Олексія Олеговича, КРУКА Євгена Васильовича, БІЛОУС Інни Олександрівни.

8. Вища рада правосуддя вирішила звільнити БАКУМЕНКО Анну Валеріївну з посади судді Краматорського міського суду Донецької області (відряджена до Київського районного суду міста Харкова для здійснення правосуддя) у зв’язку з поданням заяви про відставку.

9. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ПАРАНДЮК Тетяну Станіславівну з посади судді Тернопільського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

10. Вища рада правосуддя вирішила звільнити БАРБАШОВУ Сільву Вікторівну з посади судді Східного апеляційного господарського суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

11. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 1 травня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Березанського районного суду Миколаївської області. Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Березанського районного суду Миколаївської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

12. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 1 травня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Біляївського районного суду Одеської області. Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Біляївського районного суду Одеської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

13. Вища рада правосуддя вирішила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Новозаводського районного суду міста Чернігова повернути до Державної судової адміністрації України.

14. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 1 травня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області. Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

15. Вища рада правосуддя вирішила змінити з 1 травня 2023 року територіальну підсудність судових справ:
Куп’янського міськрайонного суду Харківської області – Червонозаводському районному суду міста Харкова;
Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, Печенізького районного суду Харківської області, Борівського районного суду Харківської області – Дзержинському районному суду міста Харкова;
Вовчанського районного суду Харківської області, Великобурлуцького районного суду Харківської області – Чугуївському міському суду Харківської області;
Шевченківського районного суду Харківської області, Дворічанського районного суду Харківської області – Орджонікідзевському районному суду міста Харкова;
Балаклійського районного суду Харківської області – Комінтернівському районному суду міста Харкова;
Золочівського районного суду Харківської області – Дергачівському районному суду Харківської області.

Машівському районному суду Полтавської області, Карлівському районному суду Полтавської області, Козельщинському районному суду Полтавської області, Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області, Диканському районному суду Полтавської області, Котелевському районному суду Полтавської області, Новомосковському міськрайонному суду Дніпропетровської області продовжити розгляд справ, які надійшли до 28 квітня 2023 року включно на розгляд цих судів у порядку, визначеному частиною сьомою статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», та відповідно до розпоряджень Голови Верховного Суду від 8 березня 2022 року № 2/0/9-22, від 10 березня 2022 року № 4/0/9-22, від 14 березня 2022 року № 7/0/9-22, від 16 березня 2022 року № 10/0/9-22, від 18 березня 2022 року № 11/0/9-22.

16. Вища рада правосуддя вирішила виправити описку в абзаці сімнадцятому ухвали Вищої ради правосуддя від 21 лютого 2023 року № 76/0/15-23, замінивши слова «строком на один рік» словами та цифрами «з 10 червня 2022 року».

Вища рада правосуддя не включила до порядку денного засідання питання про:

присвоєння чергового рангу державного службовця ПАРХАЦЬКІЙ Т.М.;
розгляд звіту щодо діяльності Служби судової охорони у 2022 році;
розгляд матеріалів щодо звільнення БРИТАНЧУКА Володимира Васильовича з посади судді Верховного Суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.