Засідання Вищої ради правосуддя 28 березня 2023 року: що вирішили?

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 17 членів Ради: Г.Усик, Д.Лук’янов, О.Блажівська, Ю.Бокова, Т.Бондаренко, С.Бурлаков, О.Кандзюба, В.Князєв, О.Ковбій, А.Котелевець, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Попікова, В.Саліхов, О.Сасевич.

1. Вища рада правосуддя вирішила звільнити БИЛІНУ Тетяну Іванівну з посади судді Донецького апеляційного суду (відряджена до Дніпровського апеляційного суду для здійснення правосуддя) у зв’язку з поданням заяви про відставку.

2. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ШКАМЕРДУ Катерину Сергіївну з посади судді Голованівського районного суду Кіровоградської області за власним бажанням.

3. Вища рада правосуддя ухвалила відновити розгляд питання про звільнення МАЗКИ Наталії Броніславівни з посади судді Макарівського районного суду Київської області у відставку за її заявою, поданою 21 вересня 2021 року.

4. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МАЗКУ Наталію Броніславівну з посади судді Макарівського районного суду Київської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. Вища рада правосуддя вирішила заяву САМСІНА Ігоря Леоновича щодо зміни підстави звільнення з посади судді Верховного Суду України залишити без розгляду.

6. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Богунського районного суду міста Житомира ЧІШМАН Ларисою Миколаївною, з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

7. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 25 січня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 377 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддею Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська БАТУЄВИМ Олександром Валерійовичем.

8. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Верховинського районного суду Івано-Франківської області ЧЕКАН Наталією Миронівною, з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

9. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 7 квітня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Арцизького районного суду Одеської області.
Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Арцизького районного суду Одеської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

10. Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження судді до Устинівського районного суду Кіровоградської області.
Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження судді та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

11. Вища рада правосуддя вирішила достроково закінчити відрядження суддів Орджонікідзевського районного суду міста Харкова БАБЕНКА Юрія Петровича та САРКІСЯН Олени Анатоліївни до Київського районного суду міста Полтави (рішення Голови Верховного Суду від 4 травня 2022 року № 107/0/149-22 та № 106/0/149-22) з 3 квітня 2023 року.
Доручити Державній судовій адміністрації України здійснити перерозподіл видатків між судами.

12. Вища рада правосуддя вирішила погодити перерозподіл видатків державного бюджету за кодами економічної класифікації видатків 2113 «Суддівська винагорода» та 2120 «Нарахування на оплату праці» в розрізі судів, Державної судової адміністрації України та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України згідно з додатком 1 до листа в. о. Голови Державної судової адміністрації України від 24 березня 2023 року № 11-3416/23.
Копію рішення надіслати Державній судовій адміністрації України.

13. Вища рада правосуддя вирішила затвердити зміни до Положення про порядок встановлення премій та погодження встановлення надбавок Голові Державної судової адміністрації України, його заступникам.

14. Вища рада правосуддя вирішила покласти з 30 березня 2023 року тимчасово, до призначення у встановленому порядку Голови Служби судової охорони, але не довше ніж до 30 липня 2023 року, виконання обов’язків Голови Служби судової охорони на начальника Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області МОРОЗА Віктора Анатолійовича.

15. Вища рада правосуддя вирішила запропонувати до складу Комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад Голови Служби судової охорони, його заступників членів Вищої ради правосуддя БОНДАРЕНКО Тетяну Знаменівну, КАНДЗЮБУ Олега Володимировича.

16. Вища рада правосуддя вирішила:
– нагородити нагрудним знаком «Відзнака Вищої ради правосуддя» майора Служби судової охорони СУПРЯГУ Олександра Васильовича – начальника відділу організації охорони та підтримання громадського порядку Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київській області;
нагородити Почесною грамотою Вищої ради правосуддя:
– майора Служби судової охорони БАХМАЧА Романа Олександровича – заступника командира 3 підрозділу охорони Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київській області,
– полковника Служби судової охорони ДУДУРИЧА Олега Володимировича – командира 1 підрозділу охорони Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київській області.

17. Вища рада правосуддя вирішила здійснити розподіл рекомендацій Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України між членами Вищої ради правосуддя без урахування раніше розподілених матеріалів.
Під час здійснення розподілу рекомендацій Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для Голови Вищої ради правосуддя, заступника Голови Вищої ради правосуддя, членів Вищої ради правосуддя встановити коефіцієнт навантаження – 1.

18. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Методику проведення Вищою радою правосуддя співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вища рада правосуддя не включила до порядку денного питання про:

звільнення САКАЛОША Володимира Миколайовича з посади судді Львівського окружного адміністративного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку;
надання консультативного висновку щодо законопроєкту № 5456-д.