Засідання Вищої ради правосуддя 6 квітня 2023 року: що вирішили?

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 14 членів Ради: Д.Лук’янов, О.Блажівська, Ю.Бокова, Т.Бондаренко, С.Бурлаков, О.Кандзюба, А.Котелевець, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Попікова, В.Саліхов, О.Сасевич.

Вища рада правосуддя вирішила відмовити у звільненні САКАЛОША Володимира Миколайовича з посади судді Львівського окружного адміністративного суду у відставку.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити:

  • ГЛІБКО Олену Василівну з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Харкова у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • ГОРЯІНОВУ Катерину Анатоліївну з посади судді Южного міського суду Одеської області у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • СУХАНОВУ Єлизавету Миколаївну з посади судді Київського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку;
  • ДМИТРІЄВУ Оксану Олегівну з посади судді Херсонського окружного адміністративного суду (відряджена до Житомирського окружного адміністративного суду для здійснення правосуддя) за власним бажанням.

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 21 січня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними в повідомленні судді Київського районного суду міста Харкова ЄФІМЕНКО Наталії Вікторівни.

Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновок члена Вищої ради правосуддя Плахтій Інни Борисівни про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Березнівського районного суду Рівненської області СОБЧУКА Антона Юрійовича (вхідний № 3633/0/6-21 від 8 вересня 2021 року).

Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 16 квітня 2023 року строк надання суддями згоди на відрядження до Зарічного районного суду міста Сум.
Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Зарічного районного суду міста Сум та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження суддів до Біляївського районного суду Одеської області.
Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження судді до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження судді та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.