Засуджено мешканку Івано-Франківської області, яка обвинувачується у виправдовуванні збройної агресії рф проти України

10 квітня 2023 року Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області завершив розгляд кримінального провадження за частиною 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників), щодо мешканки Івано-Франківської області.

Cуд встановив, що обвинувачена виготовляла, поширювала матеріали, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі, шляхом представлення збройної агресії російської федерації проти України як внутрішньо громадянського конфлікту, вчинене повторно.

Обвинувачена усвідомлюючи, що інформація в соціальній мережі чинить вплив на конкретного адресата або групу осіб, може спричинити підрив авторитету держави, сформувати недовіру суспільства до органів державної влади, до українських військових, дестабілізувати та посилити панічні настрої серед населення, 17 березня 2022 року та 23 березня 2022 року у соціальній мережі виставила дописи, в яких виправдовувала та визнавала правомірною збройну агресію російської федерації.

Під час допиту в судовому засіданні обвинувачена не визнала своєї вини. Проте не заперечила, що дійсно в березні 2022 року в соціальній мережі опублікувала вказані дописи, але вважає, що вона не виправдовувала агресію рф проти України і не підривала довіру українців до органів державної влади. Вже в квітні 2022 року вона видалила ті дописи і почала активно критикувала рф та її спецслужби.

Суд дійшов до висновків, що її вина доводиться письмовими та речовим доказами, поданими стороною обвинувачення, і безпосередньо дослідженими в судовому засіданні.

Суд ухвалив призначити обвинуваченій покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців без конфіскації майна. Одночасно суд вирішив стягнути 16 612 грн за проведення експертиз.

Суд при призначенні покарання враховував, що обвинувачена вчинила тяжкий злочин, її дії становлять велику суспільну небезпеку, адже, вчинені в умовах воєнного стану на території України.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у виді тримання під вартою обвинуваченій залишено без змін.