Затримано священника на Вінниччині, який пропагував “руський мир” та переховувався від слідства

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру священнослужителю УПЦ МП у розповсюдженні матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, а також запереченням збройної агресії рф проти України за ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 436-2 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, до переходу релігійних громад до ПЦУ підозрюваний був настоятелем кількох храмів УПЦ МП на Вінниччині.

Після втрати пастви священник активізував свою проросійську діяльність в інтернеті. Для цього використовував власний акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі «ВКонтакте».

Він поширював матеріали антиукраїнського характеру. Переважно це був контент релігійної спрямованості, проросійська пропаганда із закликами до насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні. У своїх дописав священнослужитель представляв збройну агресію рф як внутрішній громадянський конфлікт. Аналогічні матеріали підозрюваний поширював у створеній ним Telegram-спільноті релігійної спрямованості, зокрема дублював публікації про діяльність «патріарха московського і всієї русі».

Після повідомлення про підозру священник деякий час переховувався від органів слідства. Місцезнаходження підозрюваного було встановлено, а його затримано. Наразі суд застосував до нього запобіжний захід у виді тримання під вартою. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Управління СБУ у Вінницькій області.