Затягування судових процесів адвокатами через зловживання правами є штучно створеною, надуманою проблемою, – адвокат

Звуження обсягу незалежності інституту адвокатури підриває справедливість судочинства.

Таку думку висловила голова Комітету НААУ з питань кримінального права і процесу Анжеліка Моісєєва у зв’язку із обговоренням на XII Судовому форумі теми відповідальності правників, як складової судової реформи, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Нагадаємо, з метою пришвидшення розгляду судами справ пропонується притягати адвокатів до відповідальності за так зване зловживання процесуальними правами. Йдеться про штрафування безпосередньо суддями (проект закону №5661) або ж констатацію ними факту зловживання, замість встановлення ознак проступку, та передачі відповідної ухвали для формального виконання дисциплінарними органами адвокатури (проекти раніше представлялися народним депутатом Денисом Масловим).

Сьогодні питання оцінки неналежної поведінки адвокатів віднесено до виключної компетенції органів адвокатури. Тож пряме втручання у їх діяльність є посяганням на один із принципів адвокатури – незалежність. І якщо судді в ході реформ виборюють свою незалежність, яку вважають необхідною умовою доброчесності, то наскільки виправданою для завдань судочинства буде звуження обсягу незалежності інституту адвокатури?