Завдяки відправці судових повісток у Viber економиться 19 000 грн щодня

Загальна кількість судових повісток і викликів ще не відновилась до довоєнного рівня, проте електронна комунікація судів з учасниками процесу демонструє помітну позитивну динаміку, повідомили у ДП “Інформаційні судові системи”.

Кількість повісток, які надсилаються за допомогою електронних повідомлень, досягла 250 тисяч на місяць, а їх частка у загальній кількості вперше перевищила 43 % (це майже на 10 % більше, ніж у середньому у 2022 році).
Протягом двотижневого періоду з початку запровадження можливості надсилання повісток у месенджер Viber частота використання цього каналу постійно зростає і за підсумками лютого складає 65 % (від кількості повісток, надісланих за допомогою електронних повідомлень),
Стосовно економічного ефекту – за підсумками лютого 2023 року середня вартість доставки однієї повістки стала у 1,8 разу нижчою, ніж до запуску сервісу надсилання повісток у Viber. А рівень економії складає близько 45 %. У абсолютних величинах це означає майже 19 000 грн економії щодня. За умови збереження поточних тенденцій до кінця 2023 року загальна сума економії коштів бюджету складе щонайменше 4 млн грн.
Є ще більш дешевий спосіб судових комунікацій – це Електронний суд, акцентує ДП ІСС.