Земельна реформа: законопроекти про децентралізацію та електронні торги готові до прийняття

Парламент наблизився до фінішної прямої у прийнятті ключових законів, необхідних у провадженні земельної реформи. Аграрний Комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроекти № 2194 про земельну децентралізацію та № 2195 про електронні торги.

“Це нова основа для розвитку земельних відносин в Україні та майбутнє ефективної земельної реформи”, – зазначив Міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Законопроект № 2194 фіналізує земельну децентралізацію, дерегулює та деконцентрує сферу земельних відносин, має на меті усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами. За словами Романа Лещенка, законопроект стане “новою земельною Конституцією”, яка ліквідує цілий ряд корупційних складових у земельних відносинах і підвищить інвестиційну привабливість.

Прийняття законопроекту № 2195, за словами Міністра, “стане реальним проривом з точки зору доступності, прозорості, відкритості і сервісу в земельних відносинах”. Ключове – мінімізація корупційних ризиків: прозоре та ефективне користування і розпорядження землями; діджиталізація і автоматизація галузі; інформація про земельні торги виключно через електронні аукціони і в режимі реального часу через мережу інтернет; публічна електронна система про земельні ділянки.

Також на сьогодні потребують схвалення ще й такі законопроекти, як про Фонд часткового гарантування кредитів для збільшення доступу малих фермерських господарств до гнучкого фінансування (№ 3205-2) та щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств на земельну частку (№ 3012-2). Законопроекти, які на сьогодні в розробці: щодо консолідації земель; щодо об’єднання водокористувачів (для розвитку систем меліорації); щодо трансформації інституту постійного користування.