Землю зможуть купити лише громадяни України та українські компанії

Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії, заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Чиновник пояснив, що спочатку планувалося запустити відкритий ринок землі з липня наступного року. Однак, проконсультувавшись з різними сторонами, ми вирішили відтермінувати старт. «Тут і сезонність агросектору, і важливість для фермерів, власників паїв і селян мати певний запас часу, аби підготуватись до нових правил роботи. Тому реформа вступить у силу лише через рік — із 1 жовтня 2020 року», — пояснив Прем‘єр-міністр.

Він також анонсував створення Програми підтримки дешевих кредитів на купівлю земельної ділянки, обладнання чи техніки. Програма запрацює вже з 2020 року.

Олексій Гончарук пояснив, що сам продаж землі буде відбуватись виключно на публічних електронних торгах за стартовою ціною не нижче нормативної грошової оцінки (НГО). За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю.

«З-поміж інших проблем наразі залишається корумпованість такого органу як Держгеокадастр. Цю проблему ми також вирішимо. Найближчим часом ми плануємо замінити керівництво цього органу. Держгеокадастр має працювати прозоро та відкрито – в інтересах громадян, а не окремих осіб», — додав Олексій Гончарук.

Уряд створив безкоштовну гарячу лінію — 1545, куди може подзвонити будь-який громадянин України для одержання консультацій з будь-якого питання стосовно земельної реформи.

ЗЕМЕЛЬНИЙ ФОРУМ на тему: «Ринок землі в Україні: будь готовий грати за своїми правилами»