Злочини воєнного часу: суди розглядають кримінальні провадження

В судах України продовжують розглядати кримінальні провадження, пов’язані із війною.

Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області у відкритому судовому засіданні розглянув кримінальне провадження відносно жительки смт. Іршанськ Коростенського району Житомирської області, яка із 24 лютого по 6 квітня громадянка, перебуваючи у публічних місцях та на подвір’ях багатоквартирних житлових будинків в смт. Іршанськ, неодноразово здійснювала публічне заперечення здійснення збройної агресії проти України та висловлювала публічні заклики до підтримки рішень та дій держави-агресора щодо необхідності об’єднання України, російської федерації та білорусі в одну державу, закликала громадян до підтримки збройної агресії рф проти України, а також щодо необхідності капітуляції України перед військово-політичним керівництвом рф. Суд визнав жінку винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 111-1 Кримінального кодексу України, і призначив їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах держаної влади та місцевого самоврядування України строком на 10 років.

Іванівським районним судом Одеської області розглянуто кримінальне провадження стосовно жінки, яка з 24 лютого 2022 року, після продовження збройної агресії рф проти України, через заборонену в Україні соціальну мережу публічно вчиняла дії, заперечуючи здійснення збройної агресії проти України, й публічно підтримувала рішення та дії держави-агресора рф, тому такі дії суд кваліфікував за частиною 1 статті 111-1 КК. Обвинувачену визнано винною та призначено їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг на строк 13 років.

Заводський районний суд м. Запоріжжя присудив 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна громадянину, який вступив до лав війська так званої «днр» та брав участь в бойових діях проти Збройних Сил України. Чоловік визнав свою провину та повідомив, що пішов до непередбаченого законом України збройного формування через боязнь кримінального покарання з боку керівництва так званої «днр». Чоловіка засуджено за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та частиною 2 статті 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності).

Зарічний районний суд м. Суми повідомив, що ухвалами слідчого судді обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою стосовно чотирьох громадян, які підозрюються у незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України). За даними слідства, житель м. Глухів створив організовану групу, до складу якої залучив ще двох чоловіків та одну жінку, та в подальшому, діючи згідно узгодженого плану, здійснювали незаконне переміщення осіб на територію рф за грошову винагороду. Трьом з чотирьох підозрюваних визначено розмір застави – 260 000 гривень, одному чоловіку 390 000 гривень.