Внесено зміни до порядку державної реєстрації юридичних осіб та ФОП

Мін’юст наказом від 13.05.2019 N 1454/5 (набув чинності 31.05.2019) затвердив зміни до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.

Уточнено, що для державної реєстрації символіки подаються зображення та опис символіки у паперовій та електронній (файл zip архіву) формах. Зображення символіки має містити повне або скорочене найменування громадського формування. Опис символіки має містити інформацію про кольори, масштаби та пропорції елементів символіки та відповідати їх зображенню.

Також визначено, що під час внесення до ЄДР відомостей про ПІБ (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України чи паспортного документа іноземця щодо фізособи програмними засобами ЄДР формується унікальний ідентифікатор.

Унікальний ідентифікатор – набір символів, що генеруються шляхом перетворення сукупності відомостей про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків, або сукупності відомостей про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та серію і номер паспорта громадянина України, або сукупності відомостей про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та паспортний документ іноземця в унікальне значення за визначеним алгоритмом.

Унікальний ідентифікатор формується щодо:

– ФОП;

– керівника юрособи;

– особи, яка може вчиняти дії від імені юрособи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо;

– засновника (учасника) юрособи;

– кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юрособи.

Алгоритм формування унікального ідентифікатора визначається технічним адміністратором ЄДР. Ідентифікатор призначений для надання відомостей з ЄДР в електронному вигляді.

Окрім того, наказом викладено у новій редакції форму запиту про надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Відповідні зміни внесено до Порядку надання відомостей з ЄДР.