Змінено порядок обовʼязкового технічного контролю ТЗ

КМУ 19 травня ухвалив постанову щодо вдосконалення порядку проходження обовʼязкового технічного контролю – прийнято постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512».

Постановою запроваджено електронну форму протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. За необхідності є можливість друку паперової копії протоколу. Але друк протоколу можливий виключно на бланку встановленого зразка, вартість якого сплачує суб’єкт господарювання.

Запроваджено відеофіксацію процесу обовʼязкового технічного контролю транспортних засобів. Органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати від суб’єкта ОТК відеоматеріали за відповідними зверненнями. Очікується, що вибірковий перегляд матеріалів відеофіксації унеможливить проведення суб’єктами ОТК фіктивних перевірок технічного стану, а це суттєво вплине на посилення безпеки дорожнього руху.

Також оновлено обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів. Постанова передбачає імплементацію у національне законодавство вимог щодо обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, які визначені Директивою 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року «Про періодичні тестування на придатність до експлуатації для моторних транспортних засобів та їх причепів».