Змінюються правила держконтролю у сфері безпечності харчових продуктів та ветмедицини

У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Мінекономіки, який затверджує низку розпорядчих документів з метою підвищення ефективності діяльності органів державного контролю у сфері законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

Визначено новий підхід до інспектування, який дозволяє розмежувати загальні та специфічні гігієнічні вимоги, як до операторів ринку, так і до харчових продуктів. Це гарантуватиме дотримання прав та законних інтересів підприємців, підвищить рівень захисту здоров’я споживачів, а крім того, буде забезпечено об’єктивність, прозорість та неупередженість здійснення державного контролю, зазначили у Мінекономіки.

Наказ Мінекономіки, зокрема, приводить процедури заходів державного контролю до вимог європейського законодавства, забезпечує принцип пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров’я людини перед будь-якими іншими інтересами та цілями у сфері господарської діяльності.

Наказом затверджено уніфікацію актів державного контролю, а саме:

  • в частині загальних гігієнічних вимог;

  • спеціальних гігієнічних вимог до окремих харчових продуктів тваринного походження (молока та молочних продуктів, м’яса птиці);

  • гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти;

  • вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів;

  • спеціальних вимог до маркування харчових продуктів.

Також затверджено форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про корми.

Крім того, вперше для використання компетентним органом – Держпродспоживслужбою – затверджено уніфіковані зразки інших розпорядчих документів:

  • посвідчення (направлення) на проведення заходу державного контролю:

  • припис про усунення порушень вимог законодавства та ін.

Наказ Мінекономіки № 143-22 набирає чинності з дня його офіційного опублікування та скасовує наказ Мінагро від 08 серпня 2019 року № 447.