Змінився засновник підприємства – чи повідомляти податкову?

Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків (п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України).

Законом № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» визначено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) містяться дані, зокрема, й про перелік засновників (учасників) юридичної особи: ПІБ, дата народження та інше.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розд. ІХ Порядку обліку платників податків і зборів (наказ Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Цим Порядком визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.

Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни» (п. 9.2 розд. IX Порядку).

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР, то інформація про зміну засновників оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від держреєстратора, в порядку визначеному Законом № 755.

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну засновників діяльності оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».

Про це поінформували у ДПС