Змова на вивезенні сміття: АМКУ відстояв у Верховному Суді рішення щодо ПрАТ «Київспецтранс»

Верховний Суд на засіданні 11 квітня 2023 року ухвалив рішення, яким відмовив ПрАТ «Київспецтранс» у задоволенні касаційної скарги у справі про скасування рішення Антимонопольного комітету України від 26.10.2021 № 144-р/тк. Цим рішенням ПрАТ «Київспецтранс» і ТОВ «Профпереробка» було притягнуто до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів у шести процедурах закупівель.

Комітет встановив, що ПрАТ «Київспецтранс» спільно з ТОВ «Профпереробка» узгодили свої дії під час підготовки та проведення торгів на закупівлю послуг зі збирання сміття з закладів освіти, послуг з вивезення сміття, а також послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Замовниками цих закупівель були Управління освіти Шевченківської РДА в м. Києві (2 закупівлі), КП «Поділ-благоустрій», ДАХК «АРТЕМ», ПАТ «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНИ» та Київський зоопарк. Загальна очікувана вартість закупівель складала більше 3 млн грн.

Зокрема, було встановлено, що відповідачі мали спільних працівників, використовували приміщення за однією і тією ж адресою, мали сталі господарські відносини, використовували однакові IP-адреси при поданні звітності до органів ДФС, поданні тендерних пропозицій та керуванні банківськими рахунками тощо. Зважаючи на ці та низку інших доказів, Тимчасова адміністративна колегія АМКУ визнала, ПрАТ «Київспецтранс» і ТОВ «Профпереробка» причетними до порушення законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафувала кожну компанію на 3 044 980 грн.

ПрАТ «Київспецтранс» не погодився з рішення АМКУ та оскаржував його у судовому порядку. змова на вивезенні сміття: амку відстояв у верховному суді рішення щодо прат «київспецтранс»