Змова на закупівлі для «Укргазвидобування»: Суд підтвердив правомірність рішення АМКУ

Господарський суд Києва 17 квітня 2023 року відмовив у задоволенні позовних вимог товариству з обмеженою відповідальністю «Втормаг», яке просило суд визнати протиправним та скасувати рішення Антимонопольного комітету України від 03 листопада 2022 № 237-р.

Нагадаємо, цим рішенням Комітет визнав антиконкурентними узгодженими діями поведінку ТОВ «Втормаг» і ТОВ «РЕИ Бровари» під час їхньої участі у закупівлі послуг із збирання, розділення (на рідку та тверду фази), завантаження та вивезення відходів буріння з об’єктів АТ «Укргазвидобування» з подальшою утилізацією або остаточного розміщення. Закупівля була оголошена у 2020 році, а сума її очікуваної вартості складала 187 млн грн.

Під час дослідження Комітет встановив низку фактів, які могли свідчити про узгоджену поведінку двох компаній. Зокрема, між ТОВ «Втормаг» і ТОВ «РЕИ Бровари» існували господарські відносини, компанії надавали одна одній поворотну фінансову допомогу, використовували спільні ІР-адреси під час підготовки до участі в торгах, орендували приміщення за однією адресою, мали спільні особливості завантажених файлів тендерних пропозицій, планували залучати як субпідрядників одних і тих же суб’єктів господарювання тощо.

Враховуючи ці та інші докази, Антимонопольний комітет своїм рішенням визнав відповідачів такими, що вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. За це, зокрема, ТОВ «Втормаг» було оштрафовано на 1 092 000 грн. Товариство не погодилося з рішенням Комітету та оскаржує його у судовому порядку.