Зобов’язання підприємств отримувати дозвіл на скид стічних вод є незаконним – суд

Колегія суддів Восьмого ААС, розглядаючи справу №461/7577/16-а, дійшла висновку, що Львівська міська рада безпідставно встановила додатковий обов’язок на підприємства отримувати дозвіл на скид стічних вод.

Одне із приватних підприємств оскаржувало окремі пункти Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова, затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18 вересня 2002 року №292. Зокрема, предмет позову стосувався обов’язку отримання дозволу на скид стічних вод для встановлення кількісних та якісних умов приймання стічних вод і вимог до додержання певного режиму скидання стічних вод, що було встановлено у оскаржуваних Правилах.

Рішенням суду першої інстанції, що залишене без змін постановою Восьмого ААС від 03 грудня 2020 року, визнано незаконними окремі положення Правил та нечинними з часу набрання законної сили рішенням суду.

Підтримуючи позицію суду першої інстанції,  апеляційний суд наголосив: такий документ, як дозвіл на скид стічних вод у каналізаційну мережу, не передбачений законодавством України.

Відомості щодо стічних вод, їхні кількість та якісні показники повинні бути зазначені у договорах про приймання стічних вод між водоканалами та підприємствами, а не шляхом видачі окремого дозволу.

20 січня 2021 року суд касаційної інстанції повернув касаційну скаргу ЛМКП «Львівводоканал» у зв’язку із необґрунтованістю та відсутністю належних підстав для касаційного оскарження судових рішень у розумінні частини 4 статті 328 КАС України.