Зупинка дії ліцензії не звільняє страховика від виконання зобов’язань перед клієнтами

За інформацією НБУ, деякі страховики, яким були тимчасово зупинені ліцензії через порушення нормативів, відмовляються виконувати свої зобов’язання перед клієнтами, зокрема за ОСЦПВ власників наземних транспортних засобів.

НБУ наголошує, що тимчасова зупинка дії ліцензій жодним чином не звільняє страховика від необхідності виконувати свої зобов’язання за вже укладеними договорами страхування та не припиняє їхню дію. Страховики зобов’язані виконувати у повному обсязі взяті на себе зобов’язання перед клієнтами за договорами страхування, укладеними до набрання чинності рішення НБУ про захід впливу, зокрема виплачувати страхові відшкодування.

Страховик повинен виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами страхування відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України. Відмова у виплаті страхового відшкодування, яка не ґрунтується на умовах договору або закону, є протиправною.

Компанії, яким Нацбанк тимчасово призупинив дію всіх ліцензій за порушення, втрачають право укладати нові договори страхування до моменту припинення порушень.