неділя, 26 січня 2020
  • Київ 7:34
  • Нью-Йорк 0:34
  • Лондон 5:34
  • Токіо 14:34
  • Москва 8:34
Надія Вороницька-Гайдак

“АВОСЬ ПРОКАНАЄ!…. АВОСЬ НЕ ПРОКАНАЛО!”…

Чим більше працюю адвокатом, тим більше переконуюсь що «наші люди» скоріш довірять свою долю випадку та фортуні, ніж юристу.

Ітак, 2007 рік громадянин Іванов І.І. бере в банку кредит на машину. Зрозуміло що в долларах (долар по 5-ть), і зрозуміло що на 7-м років.

2008 рік… долар по 8-м…  Платити не можем!

2009 рік банк погоджується на реструктуризацію заборгованості, та зменшення щомісячного платежу…., але оскільки «боржник» не перебуває у шлюбі, просить поручительство третьої особи…. І тут трах-бах, ми зустрілись зі старим «шкільним» другом який  і погодився стати поручителем по даному довгору.

Документи підписані. Сторони задоволені…

Проходить два місяці з моменту підписання доп. угоди, як телефонує страхова і пропонує доплати за страховку по каско, аби сума страховки відповідала «збільшеній вартості автомобіля», яка змінилась після доп угоди по реструктуризації…

Звичайно ми відмовляємось. А нафіг нам це треба? У нас все ж добре…, кредит ми платимо.

Страхова не дуже й наполягала. Мовляв бажання клієнта для нас закон.

І тут бац через декілька місяців «машинка тю-тю», якийсь поганий дядько взяв покататись і не повернув…. Кіпіш, міліція…, заява в банк та страхову.

Страхова компанія без зволікань виплачує суму банку на яку автомобіль був застрахований!!!!

І все було б нічого, якби страховка перекрила всю суму кредиту…, але ж сума договору у нас змінилась, а сума страхового відшкодуваня НІ… Бо нафіг воно ж надо…, у мене все норм!

Після всіх цих перепитій, клієнт залишається і без автомобіля і з боргом перед банком в 3000$…. І тут “потерпіла сторона” не придумали нічого кращого ніж просто перестати платити банку!!!!

Пройшло 4-ри роки і банк втрачаючи терпіння, подає позов до суду і отримує рішення про солідарне стягнення з боржника та поручителя суму заборгованості та всіх штрафів, пені, інфляції та прочих “поборів”, що банки так люблять прописувати в кредитних договорах.

Обидві особи, і “боржник” і поручитель, отримують повістки до суду…, але оскільки вони в тих “ПИСУЛЬКАХ З СУДА” нічого не розуміють, то їх просто викинули!

Всі “листи щастя” які надіслало ДВС теж в більшості випадків було викинуто!

Не дуже ми стали й переживати коли з заробітної плати почали вираховувати частину коштів, як погашення заборгованості…

І тут бац, ми дізнались що у поручителя квартира арештована!

А коли ще й колектори почали телефонувати і “погрожувати” що в квартиру бомжів заселять…, ми запанікували.

Звичайно побігли в банк…, І там з’ясували, що за майже 10-ть років сума заборгованості з 3000$ зросла до 24000$!!!!!

На моє питання:

  • На що Ви розраховували, коли викидали документи?

Почула відповідь:

  • Та ні на що? Просто думали що “пронесе”. У нас в країні постійно щось відбувається… От ми й думали що про цей борг забудуть!!!!!! А тут така халепа! Допоможіть….

….

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *