Apple першою потрапила під удар закону ЄС про цифрову конкуренцію

3 хв читати

Європейський Союз звинуватив американську Apple у порушенні закону про цифрову конкуренцію. Брюссель стверджує, що App Store виробника iPhone не дозволяє розробникам вільно спрямовувати клієнтів на альтернативні способи здійснення покупок, пише WSJ.

Звинувачення, оголошені 24 червня, стали першими після набуття чинності закону ЄС про цифрові ринки (DMA) 6 березня цього року.

Apple – одна з найдорожчих компаній у світі, яка впливає як на американську, так і на глобальну економіку.

Деталі

  • Європейські антимонопольні органи стверджують, що правила App Store від Apple не дозволяють розробникам надавати інформацію про ціни в додатку або вільно спілкуватися з клієнтами про пропозиції, доступні за межами App Store. У багатьох випадках Apple накладає обмеження на можливість розробників надавати посилання клієнтам, заявили регулятори.
  • Раніше Apple заявляла, що впевнена в тому, що її політика відповідає DMA, і що вона врахувала відгуки чиновників ЄС і розробників.

Якщо буде встановлено, що Apple порушила правила DMA, її можуть оштрафувати на суму у розмірі до 10% річної світової виручки. За підсумками минулого року вона досягла $383 млрд.

  • ЄС заявив, що звинувачення є попередніми висновками і не обовʼязково означає, що компанія у кінцевому підсумку буде визнана винною. Регулятори заявляють, що Apple матиме можливість вивчити ці висновки і відреагувати на них.
  • ЄС також заявив, що розпочне нове розслідування щодо бізнес-моделі Apple для App Store. Йдеться про запровадження так званої плати за основні технології, що, на думку деяких розробників додатків, унеможливить отримання вигоди від нових можливостей, передбачених DMA

Без автора