Чоловіка, який заробляв на реалізації бойових засобів, суд позбавив волі на 3 роки

post-img

1 хв читати

Колегія суддів Чернівецького апеляційного суду залишила без змін вирок Хотинського районного суду Чернівецької області, а апеляційні скарги обвинуваченого та його захисника, які просили призначити покарання без ізоляції від суспільства – без задоволення. 

Суд встановив, що в липні минулого року 43-річний львів’янин повідомив своєму співрозмовнику за допомогою мобільного застосунку «WhatsApp», що він має для продажу пістолет-кулемет «Skorpion vz. 61» та може привезти з зони бойових дій карабін «М4А1». Отримавши замовлення, чоловік наприкінці місяця відправився на схід України.

У ході розмови під час повернення, обвинувачений надав покупцю свій банківський рахунок, а після надходження обумовленої суми, вони домовилися про зустріч на території екопарку в м. Хотин.

У своїх скаргах апелянти, не заперечуючи кваліфікації дій, просили застосувати положення ст. 75, 76 ККУ та призначити умовне покарання.

Оскаржуючи вирок, вони вважали, що суд не врахував у повній мірі визнання обвинуваченим своєї вини, його сімейний стан, позитивну характеристику та інші обставини, які могли би слугувати підставою для пом’якшення покарання.

Натомість, Чернівецький апеляційний суд, відмовляючи в задоволенні апеляційних скарг, у своїй в ухвалі погодився з позицією районного суду щодо відсутності законних підстав для застосування в даному провадженні положень ст. ст. 69, 75 КК України, з огляду на суспільну небезпечність даного кримінального правопорушення.

«Суд І інстанції призначив обвинуваченому мінімальне покарання, передбачене санкцією ч. 1 ст. 263 КК України, яке слід відбувати реально, вважаючи, що таке покарання є співмірним протиправному діянню, необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним нових злочинів та змусить додержуватися положень закону про кримінальну відповідальність», – зазначив апеляційний суд.

Чернівецький апеляційний суд

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua