Цивільні особи отримають право задекларувати вогнепальну зброю

post-img

1 хв читати

Законопроєкт № 9538, ухвалений у першому читанні, пропонує дієві механізми врегулювання питання про використання вогнепальної зброї цивільними особами.

«З моменту набуття чинності цим законом цивільна особа протягом місяця повинна обов’язково звернутися до органів Нацполіції та задекларувати наявну вогнепальну зброю. Ідеться про нарізну вогнепальну зброю калібром не більше 12,7 мм і гладкоствольну калібром не більше 23 мм. Якщо цивільна особа, до прикладу, знайшла вогнепальну зброю, вона повинна упродовж 24 годин обов’язково звернутися до поліції, повідомити про факт і здати зброю. Якщо людина не задекларує вогнепальну зброю, то їй забороняється використання чи зберігання такої зброї в регіонах, де не йдуть активні бойові дії», – зазначила народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова.

Окремо Верховна Рада розглядає пропозицію внесення змін до закону України про поштовий зв’язок, щоб надати можливість працівникам поштового зв’язку використовувати зброю. «Це зроблено з метою захисту інфраструктури, людського життя, а також фінансів, оскільки наші поштарі доставляють, наприклад, пенсії в тих регіонах, де тривають активні бойові дії. Тому пропонується надавати дозвіл працівникам пошти після проходження спеціального навчання носити, зберігати та використовувати зброю», – пояснила народна депутатка.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua